64 WWDH

64 Widawska Wielopoziomowa Drużyna Harcerska „Carpe Diem” powstała w 2005r. Początkowo tworzyli ją tylko gimnazjaliści. Obecnie drużyna skupia dzieci i młodzież w wieku od 4 klasy szkoły podstawowej po studentów i osoby dorosłe. Pierwszą drużynową, a jednocześnie pomysłodawczynią założenia drużyny przy widawskim gimnazjum była nauczycielka tejże szkoły Beata Czapińska. Przez lata, zgodnie z metodyką pracy harcerskiej, funkcja drużynowego przejmowana była kolejno przez Jarosława Krzyżańskiego, Michała Krzyżańskiego, Jakuba Frąckiewicza, Michała Frąckiewicza i ponownie Beatę Czapińską. Na przestrzeni lat przez drużynę przewinęło się blisko 100 osób. Każdy z nich pozostawił po sobie cząstkę „czegoś dobrego”.
Obecnie funkcję drużynowego pełni Krzysztof Szymczak, a drużyna pracuje w 5 zastępach: nowo powstały zastęp jeszcze bez nazwy, zastęp Zielone Jabłuszka, zastęp Zielone Diabełki, zastęp Feniks oraz zastęp Żuki.

Zbiórki odbywają się w budynku naszej szkoły lub w terenie w każdy piątek w godzinach 15.00 – 17.00. Nasi harcerze biorą także udział w licznych biwakach, obozach i innych akcjach organizowanych przez Hufiec ZHP Łask, pod który drużyna podlega. Poprzez działalność w drużynie młody człowiek uczy się patriotyzmu, dyscypliny, poszanowania drugiego człowieka, samodzielności, współdziałania w grupie ale także innych bardzo przydatnych umiejętności jak: terenoznawstwo, pierwsza pomoc przedmedyczna, musztra, łączność, itp.

Zapraszamy!

 

Zapraszamy również na nasz profil Facebookowy:  64 WWDH na Facebooku

Dodaj komentarz