Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski

W dniu 12 stycznia 2018 roku drużyna z naszej szkoły pod opieką Pani Małgorzaty Magdziak – Lisowskiej brała udział w trzecim etapie (parkowym) Konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski. Etap ten odbył się w  Konopnicy.  Drużyna z naszej szkoły w składzie:

Amelia Krawczuk klasa 2b
Aleksandra Sowińska klasa 2b
Wiktoria Kubiaczyk klasa 2a
Martyna Przybylska klasa 3b

zajęła pierwsze miejsce i tym samym przeszła do 4 – wojewódzkiego etapu konkursu.
Dwie uczennice z naszej drużyny: Martyna Przybylska i Aleksandra Sowińska otrzymały również nagrody indywidualne za najlepsze wyniki testów.
Test konkursowy składał się z dwóch części w pierwszej części sprawdzana była wiedza na temat Parku Krajobrazowego Międzyrzecza Warty i Widawki, druga część zawierała pytania ogólne z biologii i geografii.
Nagrodą w konkursie, oprócz nagród książkowych,  jest wyjazd na zieloną szkołę w trakcie którego odbędzie się kolejny wojewódzki etap konkursu.
Uczennicom gratulujemy i trzymamy kciuki za zwycięstwo w kolejnym etapie.