INSCENIZACJA BOŻONARODZENIOWA w ZS w Widawie

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.
W świąteczną atmosferę wprowadzili nas nasi uczniowie, którzy pod kierunkiem nauczycieli przygotowali przedstawienie jasełkowe. Zaprezentowali je  w piątek 22 grudnia, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, bohaterów bajek, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Na wspólne świętowanie przybyli zaproszeni goście, rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz uczniowie.
Po występie głos zabrali i złożyli świąteczne życzenia: dyrektor szkoły Renata Graczyk,  wójt gminy Widawa Michał Włodarczyk oraz rodzice, życząc wszystkim zdrowych i wesołych świąt Bożego Narodzenia. Następnie ogłoszone zostały wyniki konkursów: na najładniejszą ozdobę świąteczną, konkurs czytelniczy, oraz Międzyszkolny Konkurs na najciekawszą prezentację w języku angielskim, w którym uczeń klasy 5 b Seweryn Burzyński zajął pierwsze miejsce, uczennica klasy 5 b Agata Niewiadomska otrzymała wyróżnienie.