ZAWODY W TENISA STOŁOWEGO

     Październik w naszej szkole to miesiąc, w którym od lat odbywają się mistrzostwa szkoły w tenisie stołowym. Nie inaczej było i tego roku. Uczniowski Klub Sportowy „Libero” Widawa zorganizował Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, czyli dla uczniów klas gimnazjalnych i szkoły podstawowej z roczników 2002 – 2004. Koordynatorami zawodów byli uczniowie Sebastian Kozieł i Filip Mucha a nad całością czuwał n-l wychowania fizycznego Mirosław Szkudlarek. Do rywalizacji w kategorii dziewcząt przystąpiło 10 uczennic a w kategorii chłopców 25 uczniów. Uczestnicy zawodów zostali podzieleni na grupy, w których rywalizowano systemem „każdy z każdym”. Najlepsi z grup awansowali dalej i utworzyli kolejne grupy, gdzie znów rywalizowano systemem „każdy z każdym”. Kolejnym etapem rozgrywek były mecze „na krzyż” a następnie półfinały i finały. Wszystkie mecze były rozgrywane podczas przerw i po lekcjach a ich poziom był bardzo wysoki. Rozegrano w sumie 102 mecze, co pozwoliło wyłonić medalistów Mistrzostw Szkoły, którymi zostali:

w kategorii dziewcząt:

  1. Amelia Pokorska – złoty medal
  2. Patrycja Janiak – srebrny medal
  3. Patrycja Kmiecik – brązowy medal

w kategorii chłopców:

  1. Sebastian Kozieł – złoty medal
  2. Filip Mucha – srebrny medal
  3. Patryk Wilczyński – brązowy medal

       W/w uczniowie reprezentowali naszą szkołę podczas zawodów powiatowych, które odbyły się 26 października w Buczku. Podczas tych zawodów dziewczęta zajęły 3 miejsce a nasi chłopcy zostali Mistrzami Powiatu Łaskiego w Tenisie Stołowym w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Nasi mistrzowie będą reprezentować powiat łaski podczas półfinału wojewódzkiego, który odbędzie się 8 listopada w Zduńskiej Woli. Trzymajmy za nich kciuki aby i tam zajęli czołowe lokaty.

  1. Wkrótce rozpoczną się w naszej szkole zawody dla młodszych uczniów w ramach Igrzysk Dzieci, w których będą mogli rywalizować uczniowie z roczników 2005 i młodszych.