Wspomnienia z wakacji cz. II

          Uczniowski Klub Sportowy „Libero” Widawa działający przy Zespole Szkół w Widawie zorganizował w dniu 19.07.2017 spływ kajakowy rzeką Widawką. Trasa spływu wiodła malowniczymi zakolami naszej urokliwej rzeki od Szczercowa do Korablewa. Spływ był podsumowaniem minionego roku szkolnego a jednocześnie nagrodą za systematyczny udział w treningach oraz reprezentowanie klubu i szkoły w zawodach sportowych. Wzięło w nim udział 15-zawodników, członków UKS „Libero”, uczniów Gimnazjum w Widawie. Opiekę nad uczestnikami spływu sprawowali p. Agnieszka Labocha – wiceprezes UKS-u, p. Marek Kapiczyński – wielki sympatyk klubu a jednocześnie rodzic jednego z uczestników oraz p. Mirosław Szkudlarek – prezes UKS-u i organizator imprezy. Nad bezpieczeństwem kajakarzy czuwało profesjonalne zabezpieczenie ratownicze spływu, czyli: Amelia Kacperska – mł. ratownik WOPR i Mirosław Szkudlarek – ratownik wodny WOPR. Większość uczestników po raz pierwszy pływało kajakami, a praktycznie wszyscy po raz pierwszy brali udział w spływie kajakowym, wszyscy poradzili sobie wręcz znakomicie. Podsumowując wypowiedzi uczestników było po prostu „zajebiście”. Uroki i atrakcje spływu najlepiej odzwierciedla poniższa galeria zdjęć.