Rajd rowerowy szlakiem rezerwatów przyrody w gminie Widawa

W dniu 28 września 2017 roku w Zespole Szkół w Widawie zorganizowano rajd rowerowy szlakiem rezerwatów przyrody w Gminie Widawa. Uczestnikami rajdu była klasa Vb wraz z wychowawcą Anetą Krysiak oraz nauczycielem wychowania fizycznego Mirosławem Szkudlarkiem. Wsparcie techniczne i merytoryczne stanowili pracownicy Sieradzkich Parków Krajobrazowych w osobach: Wanda Pogorzelska, Ewelina Fraszczyńska i Krzysztof Kierniakiewicz. O bezpieczeństwo rowerzystów, udostępniając kaski, kamizelki i apteczkę zadbał nasz szkolny UKS „Libero” Widawa, który posiada odpowiedni sprzęt zakupiony ze środków unijnych. Uczestnicy rajdu pokonali prawie 30-km trasę wiodącą malowniczymi zakątkami naszej gminy. Szczegółowa trasa rajdu: Widawa – Świerczów – Rezerwat Korzeń – Korzeń – Strumiany – Wielka Wieś – Rezerwat Winnica – Siemiechów – Wapiennik w ok. Brzykowa – Brzyków – Kocina – Kąty – Wola Kleszczowa – Widawa. Wszyscy uczestnicy rajdu wrócili cali i zdrowi, z uśmiechem na ustach i głową pełną wrażeń. Najbardziej uważni uczniowie, zwycięzcy quizu związanego z wiadomościami przekazywanym podczas rajdu otrzymali nagrody, a wszyscy zostali zaopatrzeni w odblaski i broszury dotyczące turystyki i krajoznawstwa. Po tak udanym rajdzie planujemy kolejne. Po wstępnych uzgodnieniach jesteśmy już umówieni z  pracownikami Sieradzkich Parków Krajobrazowych na cykl wiosennych rajdów rowerowych.