DZIEŃ DZIECKA w widawskiej szkole

Dzień Dziecka w widawskiej szkole miał charakter zabawowo – sportowy.
Zabawy i zajęcia plastyczno – sportowe zorganizowali wychowawcy klas 1 – 3. Starsi uczniowie spędzili większość czasu na boisku szkolnym i w hali sportowej. Tam odbywały się różnego rodzaju atrakcje sportowe przygotowane przez nauczycieli. Dla chętnych, którzy lubią taniec zorganizowano dyskotekę na jednym ze szkolnych korytarzy. Dość duża grupa uczniów gimnazjum wraz z opiekunami wzięła udział w rajdzie rowerowym przejeżdżając 36 – cio kilometrową trasę: Widawa – Wola Kleszczowa – Zborów – Kąty – Kocina – Brzyków – Siemiechów – Wielka Wieś – Strumiany – Antonin – Korzeń – Rembieszów – Ligota – Górki Grabiańskie – Podgórze – Widawa. Ogromnym wsparciem logistycznym dla rajdowców byli pracownicy Sieradzkich Parków Krajobrazowych.
            Organizatorzy zapewnili wszystkim dzieciom gorący posiłek, a Rada Rodziców ufundowała watę cukrową i popcorn.