Pasowania nadszedł czas

Dnia 29 października w szeregi Zespołu Szkół w Widawie wkroczyło 52 pierwszoklasistów. Stali się oni pełnoprawnymi uczniami.   Do tej uroczystości przygotowały się solidnie pod czujnym okiem wychowawców klas Joanny Kubiak, Renaty Wapińskiej i Urszuli Skrzypek. Dzieci wystąpiły w części artystycznej, po której złożyły uroczyste ślubowanie.  Pan Dyrektor Marek Wójcik specjalnym ołówkiem dokonał symbolicznego aktu pasowania, następnie pierwszoklasiści złożyli uroczystą przysięgę, w której ślubowali starannie wykonywać obowiązki ucznia oraz dbać o dobry wizerunek szkoły. Na pamiątkę tej uroczystości z rąk dyrekcji uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, a od rodziców prezenty. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele władz samorządowych oraz proboszcz z tutejszej parafii. Wszyscy życzyli świeżo upieczonym uczniom wiele radości z pobytu w szkole oraz obdarowali dzieci drobnymi upominkami i słodyczami.  A oto krótka relacja z tej uroczystości.