KONKURS ORTOGRAFICZNY

5 grudnia br. uczniowie ZS w Widawie wzięli udział w konkursie ortograficznym organizowanym w Szczercowie. W konkursie uczestniczyli uczniowie z ośmiu szkół z naszego regionu. Okazało się, że na dziesięć przewidzianych nagród uczniowie z naszej szkoły ,, zebrali’’ połowę, czyli na sześciu uczestników z naszej szkoły pięcioro z nich zdobyło laury.   

 Oto nasze sukcesy:

W kategorii szkół podstawowych:
Mateusz Pokorski – I miejsce
Olga Gromada – II miejsce
Lena Kałuża – wyróżnienie

W kategorii szkół gimnazjalnych:
Michalina Michalak – III miejsce
Wiktoria Kubiaczyk – wyróżnienie Czytaj dalej KONKURS ORTOGRAFICZNY

KSIĄŻKI ZAKUPIONE W RAMACH NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWASĄ JUŻ W NASZEJ BIBLIOTECE!

Drodzy czytelnicy! Na początku grudnia  dotarły do naszej szkoły niecierpliwie oczekiwane nowości wydawnicze. Nowe książki zostały  zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Nasz księgozbiór został wzbogacony o 806 woluminów na kwotę 15 000 zł (12 000 zł  pozyskano z dotacji celowej budżetu państwa, a 3000 zł to wkład własny organu prowadzącego szkołę). Książki są udostępnione dla czytelników i cieszą się wielkim zainteresowaniem. Niektórzy uczniowie wybrali już ulubione tytuły, które mają zamiar przeczytać jako pierwsze. Miło było popatrzeć jaka radość panowała na widok tych nowości. Mam nadzieję, iż zapał ten nie opuści czytelników do końca roku szkolnego. Czytaj dalej KSIĄŻKI ZAKUPIONE W RAMACH NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWASĄ JUŻ W NASZEJ BIBLIOTECE!

X MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

15 listopada 2017r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w X edycji Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego im. Czesława Miłosza w Szczercowie.
Szkołę podstawową reprezentowali: Damian Gawlik z kl.VI oraz Karolina Luter i Hubert Kałuża z kl. VIIb natomiast gimnazjum Aleksandra Świętczak i Mateusz Płóciennik z kl. IIIa.
Jesteśmy dumni z naszych uczniów i gratulujemy im zdobycia zaszczytnych miejsc. W kategorii szkół podstawowych laureatem I miejsca został Hubert Kałuża, a w kategorii gimnazjum laureatem I miejsca został Mateusz Płóciennik. Pozostali uczniowie również pięknie zarecytowali swoje wiersze. Czytaj dalej X MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

„PAPIEROSÓW NIE PALIMY, BO WOLIMY WITAMINY”

         16 listopada obchodzony był na terenie powiatu łaskiego Światowy Dzień Rzucania Palenia, w ramach którego 57 uczniów z 19 szkół wzięło udział w konkursie na najlepszą sałatkę/surówkę oraz najciekawsze hasło antynikotynowe pt. „Papierosów nie palimy, bo wolimy witaminy”.
Naszą szkołę reprezentowało 3 uczniów z kl. VII a (Olga Gromada, Michalina Cynarska , Krystian Chojnacki), którzy pod czujnym okiem pani Violetty Popławskiej przygotowali pyszną sałatkę z prażoną cebulką i kurczakiem. Po degustacji przygotowanych przez uczestników sałatek i surówek oraz zapoznaniu się z przygotowanymi przez nich hasłami dotyczącymi tematyki antynikotynowej Komisja Konkursowa postanowiła przyznać I miejsce dla Szkoły Podstawowej im.Walentego Widawczyka w Widawie. Czytaj dalej „PAPIEROSÓW NIE PALIMY, BO WOLIMY WITAMINY”